Zielone miejsce

6 października 2022r. uczniowie klasy 8c stworzyli Zielone miejsce przy naszej szkole w ramach realizacji projektu zrealizowanego przez Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej, sfinansowanego ze środków Fundacji Drzewo i Jutro, pod opieką p. Anny Drzewieckiej-Olszewskiej oraz p. Anety Łuczak.

Szkoła wcześniej przygotowywała się do tego wydarzenia. Najpierw został przygotowany teren pod zielone miejsce i zakupiono odpowiednią ziemię ogrodniczą, aby rośliny miały jak najlepsze warunki do rozwoju. Z ogromną radością odebraliśmy od organizatorów konkursu sadzonki takich roślin jak: dzika róża, głóg, jaśmin, jeżówki, berberys, tuje, trzmielina, czy rokitnik. Młodzież z dużym zaangażowaniem sadziła rośliny. Na zakończenie nie zabrakło ściółkowania gleby korą sosnową oraz podlewania.

Na naszym Zielonym Miejscu została zamontowana budka lęgowa, hotel dla owadów oraz pamiątkowa tablica. Mamy nadzieję, że ptaki oraz mali zapylacze chętnie zamieszkają przy naszej szkole. Będziemy dbać o rośliny przez następne lata. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Data dodania: 2022-10-17 10:35:37
Data edycji: 2022-10-17 10:36:37