Innowacja pedagogiczna „Europa bliżej nas, czyli poznajemy Włochy”

Od października 2022 roku do maja 2023 roku w świetlicy szkolnej będzie wdrażana innowacja pedagogiczna organizacyjno - programowo – metodyczna autorstwa V. Agaty Cheda, opartej na II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa i ja”. Projekt ten, w tym roku szkolnym, jest pod patronatem ministra Edukacji i Nauki, Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka, Krainy Muzyki, pod patronatem Honorowym Wojewody Lubelskiego - Lecha Sprawka, Kuratorium Oświaty w Lublinie – Lubelskiego Kuratora Oświaty, Teresy Misiuk, Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki, Krainę Edukacji – Centrum Szkoleniowe. Został również objęty patronatem medialnym przez Telewizję Polską - Program 3 w Lublinie, prasę – Bliżej Przedszkola, Tygodnik Lokalny Wspólnota Puławska i LPU 24.pl.

Głównym celem wprowadzanej innowacji jest przybliżenie dzieciom wiedzy na temat wybranych krajów europejskich a konkretnie Włoch. Innowacja ta ma zapewnić wysoką jakość kształcenia z uwzględnieniem zróżnicowanych potrzeb edukacyjnych uczniów oraz poszerzyć wiedzę na temat Europy, zdobywanie nowych doświadczeń i rozwijanie zainteresowań dotyczących Europy, pozyskiwanie nowych wiadomości na temat kultur innych państw i naukę przez zabawę. Odbycie niezwykłej podróży do europejskiego kraju do Włoch będzie dla dzieci niezwykłym przeżyciem, wzbogaci ich wiedzę o tym kraju, języku, symbolach narodowych. Poznają wspaniałe, ciekawe miejsca, włoskie baśnie i dziecięce zabawy, florę i faunę śródziemnomorską a także włoską muzykę i taniec.

Właśnie zrealizowaliśmy pierwsze zadanie dotyczące symboli Włoch - poznajemy symbole narodowe wybranego państwa. Włochy zostały przedstawione dzieciom, wskazaliśmy go na mapie, zapoznaliśmy się z jego stolicą i symbolami narodowymi, do których należy hymn, flaga oraz godło.

Data dodania: 2022-11-04 12:07:21
Data edycji: 2022-11-04 12:08:14