Przekaźnik w układzie

Początek roku szkolnego, to czas kiedy należy sobie ustalić kierunek działania w zakresie programowania, zastosowania elektroniki w życiu codziennym. Narodził się pomysł by uczniowie przygotowali z pomocą nauczyciela prowadzącego inteligentną stację pogodową wykorzystującą kilka modułów kontrolowanych przez Arduino. Taki mamy plan na rok szkolny 2023/2024. Zanim przystąpiliśmy do zgłębiania zagadnień związanych ze stacją pogodową, omówione zostały podstawy związane z budową i sterowanie przekaźnikiem. Stworzony został szkic, który miał sekwencyjnie sterować przekaźnikiem, który to następnie załączał żarówkę zasilaną akumulatorem wykonaną z odzyskanych ogniw 18650. Dodatkowo w układzie użyto sygnalizatora ledowego, który informował o załączaniu i wyłączaniu żarówki.

Data dodania: 2023-09-30 14:14:40
Data edycji: 2023-10-30 14:15:35