Pojazd na pokładzie z Arduino UNO

Uczniowie w roku szkolnym 2022/2023, na zajęciach innowacyjnych, poznali m. in. zastosowanie płytki sterującej silnikami i na jej podstawie z wykorzystaniem mikrokontrolera Arduino UNO stworzyli pojazd sterowany tabletem. Pojazd komunikujący się z tabletem przy użyciu modułu Bluetooth. Po wielu godzinach pracy tj. zgłębiania tajników języka C i C++, konstrukcji programu mikrokontrolera, zaprojektowania i stworzenia pojazdu nadszedł czas na jego test. Na widocznych zdjęciach przedstawiamy moment, kiedy pojazdem poruszamy się po całej długości korytarza szkolnego. Nie byłoby możliwe stworzenie auta, gdyby nie dostarczona część materiałów w ramach Laboratoriów Przyszłości. Wielbicieli "majsterkowania" w naszej szkole jest większa rzesza, niemniej podczas testowania ostatecznie obecnych było tylko trzech uczniów. Pasjonaci programowania i konstrukcji Mikołaj, Denys i Kornel.

Data dodania: 2023-05-23 19:12:04
Data edycji: 2023-05-23 19:16:01