Dzień Postaci z Bajek

Dnia 4 listopada obchodziliśmy w naszej świetlicy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Nasi uczniowie przyszli w tym dniu przebrani za swoje ulubione postaci z bajek i baśni. Razem z nami była między innymi Królewna Biedronek, Śpiąca Królewna, Spider-Man , Królewna Nietoperzy,, Harry Potter,, Picachu Pokemon. W ramach realizacji innowacji pedagogicznej metodycznej wewnętrznej autorstwa Agaty Cheda „ Obchodzimy nietypowe święta w naszej świetlicy…” oraz prowadzenia zajęć edukacyjnych i wychowawczych prowadzonych w świetlicy szkolnej według planu pracy opiekuńczo – wychowawczej, realizowanego w świetlicy szkolnej w bieżącym roku szkolnym. Pani Agata i pani Małgorzata w kręgu porozmawiała z dziećmi na temat bajek i baśni. Wskazaliśmy istotne różnice między tymi gatunkami literackimi. Określiliśmy ważniejsze cechy baśni. Poznaliśmy najsławniejszych bajkopisarzy i baśniopisarzy. W oczekiwaniu na naszego gościa, dzieci razem z wolontariuszem Kacprem Teszner - uczniem klasy 6 c - wysłuchały baśni ze zbioru „ Śpiewająca Lipka – bajki Słowian Zachodnich” pt. „ O młodej wodzie” i „ Czarodziejska fujarka”. Odwiedziła nas pani bibliotekarka – pani Grażyna Rumianowska, która chętnie razem z nami pozowała do wspólnego zdjęcia. Przyniosła ze sobą duże, wspaniałe, wykonane na warsztatach teatralnych w bibliotece szkolnej kukły postaci baśniowych – Kota w butach, Królewny Śnieżki, Jasia i Małgosi, Króla oraz zagadki dotyczące ulubionych baśni. Na podstawie tekstu dzieci odgadywały konkretną baśniową postać. Zwieńczeniem tak miłej wizyty było zrobienie wspólnych pamiątkowych zdjęć naszego znamienitego gościa pani Grażyny, wszystkich dzieci, pań nauczycielek – wychowawców świetlicy – pani Małgorzaty i w masce pani Agaty i wolontariuszki Wiktorii Szortyki z klasy 8 c .

Po spotkaniu dzieci zajęły się wykonaniem prac plastyczno – technicznych dotyczącymi znanych postaci z baśni i bajek. Ten dzień był inny niż wszystkie dotychczas i wart zapamiętania – wszystko związane było z baśniami i bajkami, uczniowie i panie przebrane za postaci z bajek i baśni o czym informują panie Agata i Małgorzata - nauczyciele – wychowawcy świetlicy.

Data dodania: 2022-11-18 12:39:33
Data edycji: 2022-11-18 12:40:24