''Zamaskowany Karnawał''

SZKOLNY KONKURS „ZAMASKOWANY KARNAWAŁ” DLA KLAS 4-8

Drodzy Uczniowie !!!

Jedną z  najważniejszych tradycji karnawału jest oczywiści bal karnawałowy, który nie może obejść się bez maski. Z tego oto powodu, bardzo mocno zachęcamy wszystkich uczniów SP 5 do wzięcia udziału w zmaganiach plastycznych na najpiękniejszą maskę karnawałową.

1. CEL KONKURSU:

• rozwijanie kreatywności i wrażliwości estetycznej uczniów,
  • inspirowanie do pracy twórczej,
  • kształtowanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi,
  • wzbogacenie wiedzy uczniów tradycjami karnawału.

2. ORGANIZATOR:

Szkoła Podstawowa nr 5 Integracyjna  im. „Szarych Szeregów” we Włocławku

3. WARUNKI KONKURSU:

Zadaniem uczestników Konkursu jest stworzenie maski karnawałowej. Praca musi być wykonana indywidualnie. Każda praca powinna zawierać na odwrocie dane autora (imię i nazwisko, klasa).

4. TECHNIKI I FORMAT PRAC:

Technika wykonania pracy jest dowolna, np. malarstwo, pastele, akwarela, collage,techniki mieszane, wydzieranki, naklejki, elementy dekoracyjne itp. Liczy się kreatywność i inwencja twórcza. Format pracy to maska karnawałowa, którą można założyć. Prac nie należy składać lub zwijać.

5. ADRESACI KONKURSU:

Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4-8 naszej szkoły. Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne z pełną akceptacją niniejszego regulaminu.

6. OCENA PRAC:

Kryteria oceny prac:

- zgodność z tematyką,

- oryginalność pomysłu,

- ciekawa technika.

Oceny prac dokonają uczestnicy dyskoteki karnawałowej poprzez oddanie 1 głosu na najpiękniejszą maskę karnawałową.

7. TERMIN SKŁADANIA PRAC:

Prace wykonane i opisane zgodnie z regulaminem należy dostarczyć do dnia  02 LUTEGO 2024r. do Pani Ewy Dwojakowskiej lub Pani Dagmary Adamczewskiej. Prace zgłoszone do konkursu przechodzą na własność organizatorów.

8. NAGRODY:

Organizator Konkursu przewiduje dla autorów nagrodzonych prac nagrody rzeczowe oraz dyplomy za zdobycie  1, 2 i 3 miejsca w konkursie.

Organizatorzy  konkursu:

Dagmara Adamczewska

Donata Bogalecka

Ewa Dwojakowska

Zapraszamy do udziału !!!!

Data dodania: 2024-01-15 20:59:02
Data edycji: 2024-01-18 09:35:06