Zajęcia z ratownikiem medycznym w kl. 2b

Uczniowie kl. 2b razem z paniami Jolantą Klejbach i Mileną Majchrzak biorą udział w realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego  „ Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną”.  Postacią przewodnią projektu jest małpka Iwona, która jest strażniczką szlachetnych zachowań, przestrzegania zasad zdrowego żywienia oraz dbania o przyrodę. Projekt składa się z pięciu modułów tematycznych. Jednym z nich jest „Pierwsza pomoc”, w ramach którego uczniowie wzięli udział w zajęciach poprowadzonych przez ratownika medycznego z firmy FANTOMAN.

Spotkanie to było doskonałym sposobem, aby wyposażyć dzieci w niezbędne umiejętności ratowania życia.  Zdobyły one praktyczne umiejętności w zakresie rozpoznawania zagrożenia i odpowiedniego reagowania , wzywania pomocy, w tym znajomości numerów alarmowych, przekazywania istotnych informacji dyspozytorowi służb ratunkowych , resuscytacji oraz ułożeniu pacjenta w pozycji bocznej. Dodatkowo uczniowie uczyli się poprawnego zakładania opatrunku. Spotkanie dostarczyło wszystkim niesamowitych emocji. Dzięki takiej formie edukacji dzieci staną się pewne siebie i gotowe do działania w sytuacjach zagrożenia. Będą mogły nie tylko zadbać o swoje bezpieczeństwo, ale również pomóc innym w nagłych przypadkach.

Data dodania: 2024-10-17 12:21:48
Data edycji: 2024-10-17 12:22:20