Zajęcia informatyki

W tym roku szkolnym, uczniowie klas 5 i 6-stych realizują dodatkowe zajęcia z informatyki w ilości 1h w tygodniu. Podczas zajęć nauczyciele p. Andrzej i p. Daniel, prowadzą zajęcia z wykorzystaniem nowo zakupionych urządzeń w ramach Laboratoriów Przyszłości 2022. W ramach Laboratorium Przyszłości zakupiono m. in. drukarkę 3D firmy XYZ oraz termoplasty PLA i ABS niezbędne do tworzenia obiektów a także zestaw Gogli ClassVR do wirtualnej rzeczywistości. Na zajęciach, uczniowie poznają zagadnienia dotyczące modelowania obiektów 3D, pracując na oprogramowaniu CADowskim. Po utworzeniu obiektów, uczniowie mogli osobiście zaobserwować proces wstępnego ustawienia drukarki oraz etap tworzenia wydruku metodą przyrostową. Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości, uczniowie utrwalali wiedzę obserwując miejsca i obiekty w trójwymiarze.

Data dodania: 2022-11-30 21:33:21
Data edycji: 2023-01-09 11:27:05