Z wizytą w Brzeskim Centrum Kultury i Historii Wahadło

W dniu 25 marca 2024 r. uczniowie z klasy 5c pod opieką p. Anny Drzewieckiej-Olszewskiej oraz p. Dagmary Adamczewskiej udali się do Brzeskiego Centrum Kultury i Historii Wahadło. Młodzież wykonała piękne, kolorowe, wielkanocne łapacze snów. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością oraz zaangażowaniem. Następnie udali się na multimedialną wystawę: „WAHADŁO CZASU”, która opowiadała o historii i tradycji Brześcia Kujawskiego od neolitu po czasy współczesne. Uczniowie samodzielnie odkopywali w piasku zabytki archeologiczne, odwiedzili komnatę księżnej Eufrozyny – matki Władysława Łokietka. Mieli także niepowtarzalną okazję zapoznania się ze strojami ludowymi, czy zatańczyć podstawowe kroki Kujawiaka z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Data dodania: 2024-03-26 13:49:21
Data edycji: 2024-03-26 13:50:07