„Z uśmiechem do pierwszej klasy” wizyta dzieci z przedszkola ''Bajka''

06 grudnia w ramach realizacji autorskiego programu „Z uśmiechem do pierwszej klasy”  zaprosiliśmy do naszej szkoły najstarszą grupę dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 19 „Bajka”. Projekt zakłada współpracę z Przedszkolami ze środowiska lokalnego. Celem systematycznych spotkań uczniów i przedszkolaków jest integracja maluchów z uczniami naszej szkoły, zaznajomienie dzieci z ofertą zajęć w naszej placówce oraz kształtowanie właściwego stosunku do realizacji obowiązku szkolnego w niedalekiej przyszłości. Najważniejsza podczas spotkań jest wspólna zabawa i uśmiechy na twarzach wszystkich dzieci, zarówno gości jak i gospodarzy.

Podczas wizyty przedszkolaki wspólnie z uczniami naszej szkoły uczestniczyli w zabawach integracyjnych, ruchowych oraz tanecznych. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki świąteczne, odgadywaliśmy zagadki przygotowane przez Renifera Rudolfa. W magiczny sposób przenieśliśmy się do Laponii i z Rudolfem uczestniczyliśmy w poszukiwaniach Mikołaja. Jednak to nie Rudolf a Śnieżynka pomogła dzieciom odnaleźć długo wyczekiwanego gościa. Z uśmiechem na twarzach, radością w oczach  i piosenką na ustach powitaliśmy Mikołaja. Wspólnie spędzony czas w miłej atmosferze pozwolił przedszkolakom nawiązać pierwsze przyjaźnie. Maluchy nie chciały opuścić murów naszej szkoły. Z niecierpliwością wszyscy czekamy na kolejne spotkanie z przedszkolakami.

Data dodania: 2023-12-11 08:36:18
Data edycji: 2023-12-11 08:39:12