Z Uśmiechem do Pierwszej Klasy

Program ,,Z uśmiechem do pierwszej klasy” zakłada współpracę Szkoły Podstawowej Nr 5 Integracyjnej im. Szarych Szeregów we Włocławku z przedszkolami ze środowiska lokalnego. W naszej placówce gościły dzieci z Przedszkola Nr 25 ,, Słoneczko”, Przedszkola Nr 16 ,, Ekoludek”, z Przedszkola Nr 19 ,,Bajka”, Przedszkola Nr 32 ,, Jaś i Małgosia”, Przedszkola Nr 36 z Oddziałami Integracyjnymi im. Wandy Chotomskiej oraz Przedszkola Nr 35 im. ,, Pluszowego Misia”. Mając na uwadze fakt, iż przejście z przedszkola do szkoły jest dla dziecka bardzo ważnym wydarzeniem a także rodzice przeżywają troskę i niepokój o losy swoich dzieci, od kilkunastu lat w naszej placówce realizowany jest program, który ma zapewnić dzieciom łagodne, gwarantujące dobre samopoczucie przejście z okresu zabawy do nauki. Cykliczne spotkania przedszkolaków z uczniami naszej szkoły tworzą bezpieczny pomost miedzy szkołą i przedszkolem. Przyczyniają się do jak najłagodniejszej i szybkiej adaptacji dzieci w warunkach szkolnych. Realizacja programu zapewnia dzieciom harmonijną, płynną i bezstresową drogę z sali przedszkolnej do ławki szkolnej. Ponadto przygotowuje dzieci do podjęcia obowiązków szkolnych w trzech aspektach: dojrzałości społecznej, emocjonalnej i fizycznej. W znaczący sposób eliminuje stres związany z podjęciem nauki oraz integruje ze środowiskiem szkolnym. Dzieci mają niepowtarzalną okazję poznać panującą w szkole atmosferę oraz warunki lokalowe. Zrealizowane również warsztaty ,, Eksperymentuj z Piątką” sprzyjają wzajemnej integracji zarówno dzieci jak i rodziców ze środowiska lokalnego.

Data dodania: 2024-03-08 12:21:39
Data edycji: 2024-03-08 12:22:33