XXXIX Bieg Kujawiaka

W dniu 07.05.2022 roku na pobliskim Stadionie Przylesie odbyła się najstarsza impreza biegowa we Włocławku 39 Bieg Kujawiaka. To wydarzenie lekkoatletyczne jest dla wielu biegaczy obowiązkowym w kalendarzu startów. Dodatkowy atut stanowi rodzinny charakter imprezy , która oferuje możliwość wzięcia udziału w biegu na różnych dystansach, dostosowanych do możliwości uczestników,od najmłodszych po dorosłych. Nasza szkoła co roku z zaangażowaniem przyłącza się do wspólnej inicjatywy sportowej odnosząc ogromne sukcesy. W tym roku nasi uczniowie również spisali się na medal. W 39 Biegu Kujawiaka udział wzięło 71 uczniów startujących w różnych kategoriach wiekowych co pozwoliło na uzyskanie 1 miejsca w klasyfikacji masowej. Najlepsze osiągnięcie podczas tegorocznego 39 Biegu Kujawiaka osiągnął Michał Czerwiński z klasy 7a zajmując 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej (2007-2008) oraz Monika Olesińska z klasy 7a zajmując 3 miejsce również w swojej kategorii wiekowej (2007-2008). Wszystkim uczniom, którzy poświęcili swój wolny czas, aby w charakterze sportowym reprezentować swoją szkołę serdecznie dziękujemy!!!

Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie oraz pełniący opiekę na zawodach:

Banasiak Marta,
Szymańska Magdalena,