Wyniki szkolnego konkursu dla uczniów klas V pt: „Różnorodność biologiczna i formy ochrony zwierząt w Polsce”.

Wyniki szkolnego konkursu dla uczniów klas V  pt: „Różnorodność biologiczna i formy ochrony zwierząt w Polsce”.

Uczniowie klas  - uczestnicy warsztatów „Różnorodność gatunkowa wśród kręgowców”
w ramach projektu pn. „SP 5 poznaje różnorodność na 5!” wzięli udział w konkursie pt. „Różnorodność biologiczna i formy ochrony zwierząt w Polsce”. Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowanemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi na procesy ekologiczne, zagrożenia środowiska oraz różnorodność gatunkową, wskazanie różnorodnych form ochrony przyrody w Polsce, wskazanie bioróżnorodności zwierząt kręgowych i bezkręgowych. Uczniowie wykazali się wiedzą dotyczącą przystosowania zwierząt do środowiska życia oraz wskazywaniem związków pomiędzy budową a funkcją poszczególnych narządów.

Przestawiamy listę laureatów:

I miejsce - Igor Raniszewski

II miejsce - Mateusz Mucharski

III miejsce - Laura Wawrzonkowska, Wojciech Stefański, Zofia Kleczewska

Wszystkie osoby, które przystąpiły do konkursu otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Data dodania: 2022-06-24 07:32:55
Data edycji: 2022-06-29 10:38:42