Wyniki konkursu KANGUR 2022

Chciałabym poinformować, że wyniki  tegorocznego Konkursu Matematycznego Kangur 2022 są już znane. O zdobyte przez Was punkty pytajcie nauczycieli matematyki lub w klasach młodszych wychowawców. Miło mi powiadomić, że uczniom naszej szkoły udało się zająć punktowane miejsca.

Wyróżnienie w konkursie zdobyli następujący uczniowie

DUBACKI BŁAŻEJ klasa 3b nauczyciel Zofia Wojdat

JANUSZEWSKI MICHAŁ klasa 4c nauczyciel Renata Pawlak

WASIELEWSKI MIKOŁAJ klasa 4 c nauczyciel Renata Pawlak

GÓRSKI ADAM klasa 5a nauczyciel Marta Krużyńska

WIŚNIEWSKI WOJCIECH klasa 5 b nauczyciel Katarzyna Skąpska

ESTKOWSKI MIKOŁAJ klasa 7 c nauczyciel Katarzyna Skąpska

Uczniowie otrzymają nagrody książkowe, które pozwolą im jeszcze lepiej przygotować się do następnych edycji konkursu. Warto się postarać, gdyż jedną z form nagród I stopnia jest udział w międzynarodowych obozach matematycznych. Najdłuższą tradycją i największą popularnością cieszy się organizowany co roku w sierpniu obóz matematyczny w Zakopanem. W Zakopanem gościły dotąd grupy laureatów konkursu z Francji, Gruzji, Hiszpanii, Kazachstanu, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Rosji, Rumunii, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Ukrainy, Węgier; młodzież polską z Białorusi, Litwy, Ukrainy i oczywiście uczniów polskich. Na zasadzie wzajemności uczniowie polscy byli zapraszani na podobne spotkania do Francji, Niemiec, Rosji, Stanów Zjednoczonych, na Litwę, Ukrainę i na Węgry. Wszystkim nagrodzonym  uczniom i ich nauczycielom serdecznie gratuluję i zapraszam do udziału w konkursie za rok.

Szkolny koordynator konkursu

mgr Katarzyna Skąpska