Wycieczka klasy 2b

Dnia 25 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy 2b wraz z p. Zofią Wojdat i p.Magdą Rosińską wybrali się do Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce. Na miejscu czekała na nas Pani Przewodnik. Zaczęliśmy od zwiedzania dworu rodu Orpiszewskich, w którym mieszkała narzeczona Fryderyka Chopina. W pałacyku uczestniczyliśmy w lekcji savoir-vire przy stole. Następnie obejrzeliśmy obiekty architektury wiejskiej; chałupy, młyn, kuźnię, szkołę, zagrodę ze zwierzętami. Ciekawym punktem wycieczki był czynny udział dzieci w tłoczeniu oleju z ziaren lnu, wyrabianie masła w kierzance, nauka pisania stalówką przy użyciu atramentu, klęczenie na grochu, ,,ośla ławka” w dawnej szkole. Zajęcia w terenie były bardzo atrakcyjne i dostarczyły naw wiele pozytywnych wrażeń.

Data dodania: 2024-04-30 10:05:32
Data edycji: 2024-04-30 10:09:07