Wycieczka klasy 1 a do Muzeum Historii Włocławka

30 marca 2023 r. uczniowie klasy 1 a wraz z Paniami: Anną Puchalską i Małgorzatą Kowalską wybrali się do Muzeum Historii Włocławka. Podczas wycieczki uczniowie uczestniczyli w warsztatach, na których przybliżono im zwyczaje kujawskie związane ze świętami wielkanocnymi, tj. m.in. co kryje się pod wyrażeniami wybijanie żuru, przywoływki dyngusowe, jak wyglądały tradycyjne palmy i jakie zabiegi magiczne nimi czyniono oraz co powinno znaleźć się w święconce. W części warsztatowej dzieci przygotowały ozdoby inspirowane symbolami. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Data dodania: 2023-04-05 07:42:51
Data edycji: 2023-04-05 07:43:37