Wycieczka do Zoo Safari w Borysewie

W dn. 19 czerwca 2023r., uczniowie klasy IVc pod opieką wychowawcy – p.Anny Drzewieckiej-Olszewskiej oraz nauczyciela współorganizującego kształcenie integracyjne – p.Dagmary Adamczewskiej, udali się do niezwykłego miejsca – Zoo Safari w Borysewie. Czwartoklasiści podziwiali 300 różnych zwierząt reprezentujących 80 gatunków z Afryki, Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Azji oraz Australii. Podczas zwiedzania dzieci przeżyły niesamowitą przygodę napotykając takie gatunki jak: kapibary, białe lwy, białe tygrysy bengalskie, antylopy, zebry, bawoły afrykańskie, foki szare, różne gatunki małp, krokodyle nilowe, tapiry, serwale, białe wielbłądy, pumy, rysie, kangury, lemury, aligatory amerykańskie, białe wilki oraz wiele innych gatunków zwierząt. Dzieci mogły także przejechać się kolejką, uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych dotyczących wodnego świata oraz obserwować pokazay karmienia zwierząt. Najzabawniejszy okazał się pokaz karmienia foki, która przy pomocy swego opiekuna pokazywała publiczności rozmaite akrobacje nagradzane zachwytem publiczności i gromkimi brawami. Uczniowie mogli samodzielnie nakarmić rybami pelikany. Wyjazd do Safari Zoo w Borysewie na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli.

Data dodania: 2023-06-21 07:33:24
Data edycji: 2023-06-21 07:34:12