Wycieczka do ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu

20 czerwca 2022r.  uczniowie klasy 3c, pod opieką p. Anny Drzewieckiej-Olszewskiej oraz p. Dagmary Adamczewskiej uczestniczyli w Wycieczce do Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu w ramach projektu pn. „SP 5 poznaje różnorodność na 5!”Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowanemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia.

Głównym celem wyjazdu było stworzenie najmłodszym warunków do bliskiego, bezpośredniego kontaktu z otaczającą przyrodą, uwrażliwienie na piękno natury i zwrócenie uwagi na potrzebę jej ochrony, a także rozbudzenie zainteresowań różnorodnością gatunków roślin i zwierząt.

Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem zwiedzali ogród, karmili kozy w mini zoo oraz uczestniczyli w bardzo interesujących warsztatach. Uczniowie podczas wycieczki mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień gatunki zwierząt. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami, w otoczeniu pięknej roślinności sprawił, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Pobyt w Ogrodzie Botanicznym w Toruniu dostarczył trzecioklasistom wiele wrażeń i radości. Wyjazd okazał się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

Data dodania: 2022-06-23 11:54:54
Data edycji: 2022-06-28 11:59:50