Wybory do władz Samorządu Uczniowskiego klas 1-3 i 4- 8

Wybory do władz Samorządu Uczniowskiego klas 1-3 i  4- 8

Dnia 30 września odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego klas 4- 8 Szkoły Podstawowej nr 5 Integracyjnej. Poprzedzone zostały zakrojoną na szeroką skalę kampanią wyborczą. Kandydaci rozwieszali plakaty ze swoimi propozycjami działań, które miały zachęcić uczniów do głosowania na nich. Podczas wyborów każdy uczeń otrzymał przygotowaną kartę do głosowania z nazwiskami kandydatów. Na koniec Komisja Wyborcza w składzie: Lidia Marzec, Natalia Szaradowska, Klaudia Młodzianowska otworzyła urnę i podliczyła głosy. Oddano 205 głosów, w tym 10 nieważnych. Do władz SU zgłosiło się 6 kandydatów z klas IV- VIII.

Największą liczbę głosów uzyskały i tym samym wchodzą w skład władz Samorządu Uczniowskiego:

LENA OSICKA Z KL. 7C (107 głosów) -  PRZEWODNICZĄCA SU

Agata Osieczak z kl. 5a- 24 głosy

Amelia Zielińska z kl. 5a-  20 głosów.

W Grupie wiekowej Iskierki największą liczbę głosów uzyskały :

Lena Kammer z kl. 2b – 19 głosów

Małgorzata Śnieżewska z kl. 2a – 16 głosów

Uczniom, którzy zdobyli największą liczbę głosów serdecznie gratulujemy i zapraszamy do współpracy z opiekunami SU. Wszystkim kandydatkom i uczniom  dziękujemy za udział w wyborach.

Koordynatorzy wyborów: Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego SP : Aneta Łyszkiewicz, p. Danuta Lewińska, p. Renata Szajkowska

Opiekun Małego Samorządu Uczniowskiego :  Magdalena Rosińska

Data dodania: 2024-10-09 13:44:56