Wybieram sport – skreślam nudę - Blok VI

W dniu 28 maja uczniowie klas IV – VIII wraz z rodzicami uczestniczyli w VI bloku sportowym „Rodzinny turniej piłki plażowej” projektu pt. „My się sportów nie boimy i razem z rodziną ćwiczymy”. Projekt finansowany ze środków Fundacji ANWIL w ramach programu „Wybieram sport – skreślam nudę”.

Spotkanie rozpoczęto się od rozgrzewki, którą przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego. Na początku spotkania uczestnicy wzięli czynny udział w przygotowanym zestawie ćwiczeń doskonalącym technikę gry. Przed rozpoczęciem turnieju obecni uczniowie i ich rodzice zostali poinstruowani o zasadach gry w piłkę plażową. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne turniej odbył się na sali gimnastycznej. Mecz piłki siatkowej był bardzo emocjonujący zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Mamy nadzieję, że ta forma aktywności będzie wykorzystywana przez uczestników, gdyż posiada wiele zalet - pobudza, relaksuje, usprawnia krążenie, dotlenia organizm, ale przede wszystkim jest świetnym pomysłem na wspólne, rodzinne spędzanie czasu wolnego.

Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie!

Data dodania: 2022-06-06 09:17:38
Data edycji: 2022-06-06 09:21:12