Wybieram sport – skreślam nudę

W piątkowe popołudnie - 13 maja kwietnia 2022r. uczniowie klas IV – VIII wraz z rodzicami oraz młodszym rodzeństwem uczestniczyli w III bloku sportowym: „Rodzinny marsz po zdrowie – Nordic Walking” projektu pt. „My się sportów nie boimy i razem z rodziną ćwiczymy” w ramach realizacji III edycji programu grantowego pn. „Wybieram sport – skreślam nudę” sfinansowanego przez Fundację Anwil. Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z Nordic walking, czyli  sportem mobilizującym wiele mięśni, ale odciążający przy tym stawy i kręgosłup. Spacer z kijkami jest aktywnością fizyczną przeznaczoną  dla osób w różnym wieku. Osoby starsze mogą wesprzeć się na kijkach, natomiast dla najmłodszych może to być nie lada atrakcja. Podczas uprawiania tej dyscypliny, organizm pobiera o 20% więcej tlenu niż w czasie zwykłego spaceru. Lepsze dotlenienie oznacza lepszą pracę mózgu i więcej energii na co dzień. Dodatkowym plusem maszerowania jest to, że odbywa się na świeżym powietrzu, a więc pobór tlenu jest jeszcze większy. Dodatkową atrakcją jest zwiedzanie podczas marszu ciekawych miejsc. Trasa naszego „Rodzinnego marszu po zdrowie” przebiegała przez Stadion Przylesie. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili i w doskonałych humorach rozpoczęli weekend.

Data dodania: 2022-05-17 09:51:56
Data edycji: 2022-05-17 09:53:54