Wszechświat oczami Kopernika

Nasza szkoła po raz kolejny była promowana w Toruniu w Szkole Podstawowej nr 16 im. Wandy Szuman. Kolejny rok wymieniana była nazwa naszej szkoły przez dyrekcję tejże szkoły. Nasza uczennica z klasy 2 a Łucja Tomczak wraz ze swoim opiekunem artystycznym panią Agatą Cheda – nauczycielem – wychowawcą świetlicy wzięła udział 4 grudnia br. w uroczystej gali podsumowującej III Wojewódzki Konkurs Literacko-Artystyczny „Wszechświat oczami Kopernika”.
   Ideą konkursu było popularyzowanie sylwetek osób związanych z naszym regionem, których rok ogłasza Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Partnerem strategicznym i głównym sponsorem nagród był Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Marszałek Województwa Kujawsko- Pomorskiego Pan Piotr Całbecki. Patronat honorowy nad  wydarzeniem objął Prezydent Torunia Michał Zaleski i Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. W tegorocznej gali uczestniczyła Pani Maria Mazurkiewicz Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty i Pan Adrian Mól III Zastępca Prezydenta Miasta Torunia oraz dyrekcja i nauczyciele szkoły Podstawowej nr 16 w Toruniu a także laureaci konkursu wraz z opiekunami i rodzicami. Do tegorocznej edycji zgłoszono 142 prace w kategoriach plastycznej, muzycznej, fotograficznej i literackiej. W gronie laureatów znalazło się 21 uczniów ze szkół podstawowych naszego województwa.

Miło nam zawiadomić, że wśród laureatów znalazła się uczennica klasy 2a Łucja Tomczak – zdobywczyni 2 miejsca w kategorii plastycznej – „ Mój spacer z Mikołajem Kopernikiem” Opiekunem artystycznym laureatki Łucji była pani Agata Cheda, która wdrażając innowację pedagogiczną metodyczną wewnętrzną "Innowacyjna Przestrzeń Artystyczna dla dzieci, czyli eksploracja współczesnej sztuki w świetlicy szkolnej…” swojego autorstwa, wzmocniła umiejętności artystyczne uczennicy, zmotywowała do wykorzystania swoich zainteresowań i uzdolnień w swojej plastycznej pracy, zapewniła podstawy w dziedzinach artystycznych poprzez naukę technik, narzędzi i procesów twórczych, aby mogła rozwijać się, jako artystka i to uhonorowana, jako laureatka nagrodami rzeczowymi i dyplomami. Uczennica Łucja Tomczak wzięła również udział w konkurencji muzycznej III Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Artystycznego „Wszechświat oczami Kopernika”. Zaśpiewała piosenkę „ Opowieść o Mikołaju Koperniku”, do której słowa napisała pani Agata Cheda do muzyki Wolfganga Amadeusza Mozarta do fragmentu Symfonii nr 40 G– minor. Przyznano w tej kategorii jedno wyróżnienie i dwa III miejsca. Nasza uczennica otrzymała wyróżnienie. Zapraszamy do fotorelacja z uroczystej gali.

Data dodania: 2023-12-19 09:33:18
Data edycji: 2023-12-19 09:34:30