Warsztaty „Różnorodność gatunkowa wśród bezkręgowców i kręgowców”

W dniach 23 i 27 maja 2022r. odbyły się warsztaty: „Różnorodność gatunkowa wśród bezkręgowców i kręgowców”, w ramach projektu pn. „SP 5 poznaje bioróżnorodność na 5!”. Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowanemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia.

Podczas warsztatów uczniowie klasyfikowali na podstawie budowy zewnętrznej i wewnętrznej, do jakiej grupy należy dane zwierzę, wskazywali cechy szczególne dla podanych bezkręgowców oraz kręgowców. Pracowali w grupach i chętnie dzielili się swoją wiedzą z rówieśnikami. Wymieniali występujące w Polsce grupy zwierząt i podawali ich przykłady. Z zainteresowaniem oglądali szkielety kręgowców. Wyjaśniali, że różnice w budowie zwierząt wynikają z przystosowań do środowiska. Rozwijali umiejętność pracy z mikroskopem. Wykorzystywali w swojej pracy robota Wonder Dash. Samodzielnie lepili z masy solnej raki. Odkrywali budowę oka, kręgosłupa, czy serca. Uczestniczy warsztatów z zaangażowaniem i ciekawością wykonywali poszczególne zadania. Mamy nadzieję, że zajęcia zainspirowały naszych uczniów do odkrywania tajemnic różnorodności gatunkowej wśród bezkręgowców i kręgowców i będą dla nich początkiem naukowej przygody.

Data dodania: 2022-06-01 08:28:51
Data edycji: 2022-06-01 08:32:08