Warsztaty matematyczne

Dnia 25 maja 2023r. odbyły się warsztaty matematyczne dla uczniów klas 6 ph. „Na tropie figur przestrzennych” zorganizowane w ramach projektu pt. „Eksperymentujemy, rozumiemy, obliczamy i działamy!”. Jest to projekt finansowany ze środków Fundacji ANWIL w ramach programu „Uczę się z ANWILEM - VII edycja”. W trakcie zajęć uczniowie poprzez oglądanie, dotykanie i mierzenie poznali takie pojęcia jak: bryły, wielościany, graniastosłupy, ostrosłupy, pole powierzchni i objętość. Uczniowie zostali podzieleni na zespoły. Każda grupa na podstawie własności bryły odgadywała nazwę figury przestrzennej oraz dopasowywała jej siatkę. Uczniowie rozkładając bryły szkieletowe z siatkami magnetycznymi zrozumieli czym jest pole powierzchni całkowitej, bocznej i pole podstawy. Za pomocą sześcianów jednostkowych budowali figury przestrzenne o danej objętości. Uczniowie rozwijali wyobraźnię matematyczną biorąc udział w zabawie karcianej Trzy widoki, gdzie starali się ułożyć budowlę z kostek sześciennych narysowaną na karcie z trzech stron- z przodu, z boku i z góry. Dużo radości i dobrej zabawy sprawiły też uczniom eksperymenty z przelewaniem, podczas których zgłębiali pojęcie objętości. Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

Data dodania: 2023-05-29 10:57:26
Data edycji: 2023-05-29 10:58:22