Warsztaty dla rodziców

W dniu 24.03.2022 rodzice uczniów klas I – III naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu warsztatowym „Zachowania trudne u dzieci – jak je rozpoznać i jak sobie z nimi radzić”. Spotkanie poprowadziła p. Elżbieta Chybcińska – logopeda, oligofrenopedagog, terapeuta integracji sensorycznej, która podzieliła się z rodzicami swoją wiedzą płynącą z długoletniego doświadczenia zawodowego. Celem warsztatów było rozwijanie kompetencji rodzicielskich, rodziców najmłodszej grupy wiekowej naszej szkoły. W czasie spotkania rodzice mogli dowiedzieć się jakie zachowania trudne dziecka mogą wynikać z zaburzonej integracji sensorycznej, jak je minimalizować oraz jak sobie z nimi radzić kiedy już wystąpią. Dowiedzieli się również jak zachowuje się dziecko, które otrzymuje zbyt dużą ilość bodźców płynących z otoczenia i jak pomóc takiemu dziecku. Opiekunowie otrzymali także informację jak dieta dziecka wpływa na jego ogólne funkcjonowanie oraz jak zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne swojego dziecka. Pani Ela pokazała też rodzicom ciekawe pozycje z fachowej literatury, które mogą być pomocne przy napotykanych problemach rodzicielskich. Mamom biorącym udział w spotkaniu oraz p. Eli za poprowadzenie warsztatów jeszcze raz serdecznie dziękujemy. W miesiącu maju planowane jest kolejne spotkanie dla rodziców z cyklu warsztatów rozwijających kompetencje rodzicielskie, na które już dzisiaj wszystkich rodziców uczniów klas I – III SP serdecznie zapraszamy.

Data dodania: 2022-03-28 13:19:21
Data edycji: 2022-03-28 13:20:42