Warsztaty bożonarodzeniowe w klasie 3b

Dzień 18 grudnia 2023 roku był wyjątkowy i magiczny, gdyż w tym dniu sala nr 10 zamieniła się w pracownię artystyczną. Dokonała tego Pani Krystyna Zagrabska – malarka, specjalistka od kujawskich wzorów i dekoracji oraz uczniowie klasy 3b, którzy z zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach świątecznych. Na początku dzieci wysłuchały opowiadania o historii bombki, a następnie poznały sposoby zdobienia bombek na Kujawach. Potem z zapałem same przystąpiły do malowania białych bombek, które stopniowo zmieniały się w czarodziejskie kule ozdobione motywami bożonarodzeniowymi. Każdy wykazał własną inwencję twórczą, korzystał też ze wskazówek Pani Krystyny. Oprócz bombek dzieci miały również możliwość wykonania kart świątecznych, zakładek i obrazków zimowych. Gdy małe arcydzieła były gotowe, wszyscy zrobili wspólne zdjęcie, które z pewnością będzie wspaniałą pamiątką przypominającą o przedświątecznym, twórczo spędzonym czasie. Dziękujemy serdecznie za możliwość wzięcia udziału w warsztatach i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie! Wszystkim życzymy Wesołych Świąt!

Data dodania: 2024-01-04 07:11:24
Data edycji: 2024-01-04 07:11:54