Uśmiech jak Order! 3a i 3b w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Dnia 15.11.2023 roku uczniowie klasy 3a oraz 3b udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włocławku, gdzie uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z panem Markiem Michalakiem. Pan Marek to nie tylko pedagog, wychowawca, nauczyciel akademicki, działacz społeczny, ale przede wszystkim wielki przyjaciel dzieci! W swoich licznych publikacjach zawsze odwoływał się do praw dziecka, doprowadził do wielu zmian w prawie lepiej zabezpieczających dobro dzieci. Podczas spotkania przybliżył nam historię Orderu Uśmiechu, który również sam otrzymał za działalność na rzecz dzieci i jako wieloletni Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, opowiedział również o zasadach jego przyznawania. Zarówno zaproszeni goście, jak i uczniowie wielu włocławskich szkół z zapartym tchem słuchali opowieści o tym, co w życiu ważne, o potrzebie tolerancji, szacunku, przyjaźni, pomocy, o prawie do własnego zdania oraz do miłości. Wszyscy poczuli się ważni i akceptowani. Z zaangażowaniem włączyli się w dyskusję, zadając ciekawe pytania, na które pan Marek odpowiadał z przyjemnością. Wiele pozytywnych emocji wywołały również pamiątkowe zdjęcia oraz autografy. Wyjątkową formą podziękowań niezwykłemu gościowi był odczytany przez uczniów kl. 3a i 3b naszej szkoły list wyrażający wdzięczność za działalność na rzecz dzieci, własnoręcznie wykonany Order Uśmiechu oraz róża, jak na Kawalera Orderu Uśmiechu przystało!

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na spotkanie z Panem Markiem Michalakiem!

Data dodania: 2023-11-16 09:27:26
Data edycji: 2023-11-16 09:28:30