Szkolny konkurs matematyczny „Mistrz Sudoku”

Dnia 8 listopada 2023r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs matematyczny Sudoku, który przeprowadzono w dwóch etapach i dwóch kategoriach wiekowych dla uczniów klas IV-V oraz klas VI-VIII. Do rywalizacji przystąpiło 38 uczniów. Startujący w konkursie uczestnicy mieli okazję wykorzystać swoje umiejętności matematyczne i logiczne, rozwiązując dwie łamigłowki Sudoku o rosnącym stopniu trudności. Zadania wymagały nie tylko sprytu matematycznego, ale także spostrzegawczości i zręczności w manipulacji cyframi. W czasie trwania konkursu panowała atmosfera skupienia i emocji. Uczestnicy pracowali z pełnym zaangażowaniem, starając się rozwiązać łamigłówki możliwie jak najszybciej. Widząc ich entuzjazm i determinację, nie sposób było nie podziwiać ich matematycznych umiejętności. W rezultacie trzech uczestników konkursu klas młodszych bezbłędnie wykonało łamigłówki Sudoku. Biorąc pod uwagę czas rozwiązania Mistrzem Sudoku w kategorii klas IV-V została Anna Piwońska z kl. 5b, a Wicemistrzami: Adam Dudziński i Helena Bielska z kl. 5c. W kategorii klas VI-VIII Mistrzem Sudoku została Anna Jagielska z kl. 8a, a Wicemistrzami: Iwo Osicki z kl. 6c i Denys Skotnyk z kl. 7c. Mistrzowie Sudoku będą reprezentować naszą szkołę w Międzyszkolnych Potyczkach Sudoku, które odbędą się 28 listopada 2023r. w Szkole Podstawowej nr 10 we Włocławku. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy sukcesu, a uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie.

Data dodania: 2023-11-14 08:44:44
Data edycji: 2023-11-14 08:47:27