Szkolne Koło Wolontariatu „RAZEM”

Szkolne Koło Wolontariatu „RAZEM” działa w naszej szkole od 2009 roku. Wcześniej nasze koło wolontariatu działało pod nazwą „ZSI Jedynka”. Organizacja zrzesza pełnoletnich i niepełnoletnich wolontariuszy. Celem działalności naszego wolontariatu jest zwiększenie aktywności młodzieży, rozwijanie wrażliwości na życie społeczne, włączenie chętnych wolontariuszy do pomocy na rzecz osób potrzebujących. Nasi niepełnoletni wolontariusze regularnie wspierają pracę świetlicy szkolnej, zajęcia hipoterapii oraz pomagają przy organizacji imprez szkolnych i akcji charytatywnych. Pełnoletni wolontariusze wspierają działania placówek pracujących na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie.

Już dwa razy nasi wolontariusze zostali laureatami Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, którego organizatorem jest Fundacja „Świat na Tak”. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie idei młodzieżowego wolontariatu. Uzyskanie w konkursie tytułu laureatów przez naszych Wolontariuszy to dla nas ogromne wyróżnienie.

Wszystkim naszym Wolontariuszom serdecznie dziękujemy za współpracę, aktywność na rzecz innych osób oraz upowszechnianie idei wolontariatu.

Data dodania: 2022-01-15 16:44:49
Data edycji: 2022-02-12 16:45:09