Szkolna Orkiestra Flażoletowa, soliści i uczniowie na Rodzinnym Pikniku Parafialnym

W niedzielę, 18.09.2022r. Szkolna Orkiestra Flażoletowa, soliści i uczniowie klasy 2b brali udział w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez ks. prał. dra Janusza Bartczaka – proboszcza parafii św. Józefa we Włocławku. Mimo chłodnej aury zabawa była przednia! Piknik rozpoczął się dostojnym polonezem, po którym nastąpiły żywiołowe tańce, wspólne zabawy integrujące wszystkich uczestników oraz liczne konkursy z nagrodami. W części artystycznej wystąpili uczniowie ze szkół podstawowych nr 5, 18 i 22, znajdujących się na terenie parafii. Na scenie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły: Alicja Skrzypińska z klasy 8 zaśpiewała znany przebój Czerwonych Gitar „Biały Krzyż, a Bartosz Piątek z klasy VII zaprezentował się w piosence, „Uwierz Polsko” z repertuaru zespołu Soul. Na scenie nie zabrakło również naszych flażolecistek udzielających się w Szkolnej Orkiestrze Flażoletowej. Michalina Molenda, Wiktoria Szortyka i Nadia Zyc z kl.8 zagrały starą irlandzką melodię pt. „The downing of the day” przenosząc słuchaczy w świat muzyki pięknej muzyki celtyckiej. Uczniom towarzyszył na gitarze i pianinie Wojciech Hamkało – nauczyciel muzyki. Moc wrażeń oraz uśmiechy na twarzach potwierdziły, że impreza była na medal!

Data dodania: 2022-09-20 07:42:59
Data edycji: 2022-09-28 15:37:03