Światowy Tydzień Mózgu - podsumowanie

W dniach 14 – 18 marca w naszej szkole uczniowie klas 4-8 obchodzili Światowy Tydzień Mózgu. Już pierwszego dnia mieli możliwość poznać ciekawostki związane z funkcjonowaniem mózgu. Zostały one umieszone na gazetce szkolnej. Drugiego dnia został ogłoszony konkurs dla uczniów klas 4 – 6 polegający na wykonaniu modelu mózgu. Okazuje się, że nasi uczniowie są bardzo kreatywni. Efekty ich pracy znajdują się na zdjęciach. We środę na lekcjach i zajęciach wspierających odbywały się ćwiczenia mające na celu usprawnianie pracy mózgu. Kolejny dzień przeznaczony był dla uczniów klas siódmych i ósmych. Podczas długich przerw rozwiązywali zagadki oraz zadania logiczne. Wiele osób stwierdziło, że jest to doskonały sposób na spędzanie przerw międzylekcyjnych. Ostatniego dnia Światowego Tygodnia Mózgu na stronie internetowej szkoły została zamieszczona prezentacja multimedialna dla uczniów dotycząca mnemotechnik, czyli sposobów szybkiego zapamiętywania.

Tydzień upłynął bardzo szybko, ale dla uczniów był okazją do poznania wiadomości na temat mózgu, sprawdzenia swoich możliwości intelektualnych, a przede wszystkim był to czas dobrej zabawy. Światowy Tydzień Mózgu na stałe wpisuje się w tradycję naszej szkoły.

Monika Markiewicz

Karolina Nowacka