Świąteczna matematyka

W dniach 14 i 15 marca 2024 r. odbyły się zajęcia matematyczne zorganizowane z okazji Światowego Dnia Matematyki w ramach projektu pt. „Za rękę z naukami ścisłymi!” Jest to projekt finansowany ze środków Fundacji ANWIL w ramach programu grantowego „Uczę się z ANWILEM - VIII edycja”. Celem spotkań było rozbudzenie zainteresowania królową nauk wśród uczniów naszej szkoły oraz rozwijanie ich umiejętności i zdolności matematycznych.

W ramach warsztatów uczniowie klasy 4a wzięli udział w zabawach matematycznych z wykorzystaniem Kart Grabowskiego oraz w kostkowych rozgrywkach na podstawie instrukcji opracowanych przez nauczyciela. Uczniowie pracowali w czterech grupach, a gry były dostosowane zarówno dla tych, którzy mają problemy z tabliczką mnożenia, jak i dla tych, którzy chcieli ją utrwalić. Natomiast uczniowie klasy 7c sprawdzali za pomocą drogomierza szkolnego z licznikiem, z jaką prędkością biegają. Mierzyli korytarz szkolny z kołem pomiarowym i zapisywali przebytą drogę i czas, w którym ją pokonali. Następnie obliczali prędkość swoją, kolegów i koleżanek. Dokonywali analizy pomiarów i utrwalali zamianę jednostek prędkości.

Dziękujemy za matematyczną zabawę!

Data dodania: 2024-03-18 09:32:07
Data edycji: 2024-03-18 09:33:09