Sprzątanie Świata 2022

W dniu 16 września 2022 r., jak co roku, uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji "Sprzątanie Świata". W tym roku  akcja ta przebiega pod hasłem " Wszystkie śmieci nasze są". Co roku uczestniczyć w niej będzie blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Kampania "Sprzątanie Świata" znana jest na całej kuli ziemskiej, dlatego też każdy zapytany nie tylko wie o co w niej chodzi, ale zapewnie sam brał w niej udział, jako uczeń, student czy osoba dorosła. To dlaczego pomimo upływu lat nadal musimy sprzątać? Odpowiedź jest prosta -BO ŚMIECIMY !!!. Porzucone śmieci znajdujemy w lesie, na łące, plaży i szlakach górskich. Dlatego każdy człowiek, któremu na sercu leży dobro Ziemi musi o nią dbać, ale także  promować przesłanie i działanie by nie śmiecić i segregować odpady. Dlatego też uczniowie klasy 8b przekazywali informacje o kampanii "Sprzątanie Świata" wszystkim uczniom oraz rozdawali ulotki o segregacji śmieci. Nasi młodsi uczniowie czynnie sprzątali teren szkoły.

Data dodania: 2022-09-16 17:43:17
Data edycji: 2022-09-16 17:43:47