Spotkanie z lekturą w klasie 3c

„Anaruk, chłopiec z Grenlandii” - to lektura, która ukazuje życie ludzi na skutym lodem lądzie, ich zmagania z naturą oraz trud jaki muszą zadać zdobywając pożywienie. Dzieci zapoznały się z warunkami życia, sposobem odżywiania i tradycjami Eskimosów. Uczniowie poznali również ciekawostki o autorze książki Czesławie Centkiewiczu, rozwiązywali test sprawdzający znajomość lektury oraz napisali list do Anaruka. Podsumowaniem pracy z lekturą było wykonanie pracy technicznej. Dzieci chętnie i aktywnie stworzyły igloo z różnych materiałów oraz z plasteliny lepiły popularne zwierzęta żyjących na Grenlandii. Efekt pracy dzieci był naprawdę niesamowity.

Data dodania: 2022-04-04 12:25:14
Data edycji: 2022-04-04 12:26:56