Spotkanie z Babcią i Dziadkiem

W dn. 20 marca 2023r. odbyło się „SPOTKANIE Z BABCIĄ I DZIADKIEM”, które zostało zorganizowane w ramach projektu pt. „Budujemy mosty przyjaźni i współpracy”. Jest to projekt finansowany ze środków Fundacji ANWIL w ramach programu „Budujemy mosty 2022”. W pierwszej części, uczniowie z klas I - IV wraz z zaproszonymi babciami i dziadkami według własnego pomysłu przygotowali kompozycje: „Lasu w słoiku”, czyli roślinnej kompozycji – ekosystemu zamkniętego w szklanym naczyniu. Podczas warsztatów uczestnicy poznali zasady funkcjonowania roślin w przyrodzie oraz dowiedzieli się, w jaki sposób należy pielęgnować rośliny domowe. Każda rodzina zabrała swój las do domu jako pamiątkę z tego wyjątkowego spotkania. W drugiej części spotkania, uczniowie podzielili się wraz z dziadkami informacjami dotyczącymi budowy lasu. Najmłodsi wyjaśnili zaproszonym gościom, dlaczego poszczególne gatunki roślin lub zwierząt można znaleźć w koronach drzew, podszycie, runie lub ściółce. Wykorzystali do tego celu nowoczesny zestaw magnetyczny. Ostatnim elementem spotkania była gra kooperacyjna: „Ekologiczna misja – sprzątamy las”, w której każdy zespół dążył do wspólnego celu – posprzątania zaśmieconego lasu. Zaproszeni goście wspólnie oglądali okazy zwierząt zatopione w akrylu, a także grali w memo przyrodnicze. Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za aktywny udział w warsztatach.

Data dodania: 2023-03-22 08:30:44
Data edycji: 2023-03-22 08:32:10