Spacer szlakiem włocławskich murali

W dniu 06 października klasa 6a i 6b spacerowały szlakiem śródmiejskich murali po centrum Włocławka w towarzystwie Pani – pracownika Wydziału Rewitalizacji. Na trasie spaceru znalazło się 6 murali:

1. Widokówka z 1914 roku - Piekarska 15;
  2. Włocławskie Popołudnie - ul. Brzeska 14/16;
  3. Esencja miasta - ul. Wojska Polskiego 3;
  4. Ulica Cyganka - ul. Cyganka 9;
  5. Fajansowy talerz - ul. Żabia 2;
  6. Mural z papieżem Janem Pawłem II - ul. Bulwary Marszałka Piłsudskiego 25.

Pani Przewodnik w ciekawy sposób opowiedziała o historii powstania murali, nawiązaniu poszczególnych elementów do historii Włocławka i jego tradycji. Wskazała również współczesne motywy pięknych ozdób kamienic. Na zakończenie spaceru zostaliśmy obdarowani pamiątkami.

Ciepło przyjęła nas pani prowadząca Kawiarnię Obywatelską „Śródmieście” na ul. 3 maja. Zajrzeliśmy również na parking przy ul. Zamczej, gdzie trwał „Zielony Festiwal”, poczęstowano nas tam popcornem i watą cukrową.

Data dodania: 2023-10-09 08:33:03
Data edycji: 2023-10-09 08:35:39