Rodzinny wieczór biologów

W dn. 17 marca 2023r. odbył się „RODZINNY WIECZÓR BIOLOGÓW”. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu pt. „Budujemy mosty przyjaźni i współpracy”. Jest to projekt finansowany ze środków Fundacji ANWIL w ramach programu „Budujemy mosty 2022”. Rodzinne spotkanie było przedsięwzięciem o charakterze naukowym, które zgromadziło uczniów klas IV i V oraz ich rodziców zainteresowanych biologią, w szczególności odkrywaniem tajemnic anatomicznych. Dzieci w bardzo miłej atmosferze uczyli swoich najbliższych nauki mikroskopowania. Natomiast rodzice pomagali swoim pociechom odkryć tajniki ludzkiego ciała. Wspólnie w parach, złożyli szkielety, korpusy człowieka oraz cztero- elementowe serce. Pracując metodą stacji badawczych poszerzali swoją wiedzę w wiadomości dotyczące budowy mózgu, neuronów, czy skóry. Zastanawiali się, w jaki sposób należy dbać o swój układ nerwowy. ,,Rodzinny wieczór biologów” przekonał młodych ludzi oraz ich najbliższych, że biologia to pasja nie tylko naukowców, a liczne atrakcje i ciekawe spotkania związane z tym wydarzeniem stały się zachętą do udziału w tego typu imprezach w przyszłości. Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy za wspólną „naukową” zabawę.

Data dodania: 2023-03-21 06:06:30
Data edycji: 2023-03-21 06:07:32