„Rodzinny turniej w Korfball” w ramach projektu pt. „My się sportów nie boimy i razem z rodziną ćwiczymy”

W dniu 8 kwietnia 2022r. uczniowie klas IV – VIII wraz z rodzicami uczestniczyli w II bloku sportowym: „Rodzinny turniej w Korfball” projektu pt. „My się sportów nie boimy i razem z rodziną ćwiczymy” w ramach realizacji III edycji programu grantowego pn. „Wybieram sport – skreślam nudę” sfinansowanego przez Fundację Anwil. Przebieg II bloku sportowego uatrakcyjnili zaproszeni goście z LKS Vectra Włocławek.

Spotkanie rozpoczęło się od mini konferencji na temat zdrowego stylu życia i kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych. Rozgrzewkę przed turniejem przeprowadzili sportowcy z LKS Vectra Włocławek. Uczestnicy spotkania mieli okazję zagrać w Korfball. Jest do dyscyplina będąca doskonałym uzupełnieniem zajęć z wychowania fizycznego, propagująca zdrowy styl życia oraz zachęcająca do aktywności ruchowej. Wiele osób ceni sobie ten rodzaj gry ze względu na to, iż można grać w nią zarówno na hali, jak i na świeżym powietrzu. Dodatkowo zasady gry są na bieżąco modyfikowane, co pozwala dostosować je do indywidualnych potrzeb zawodników, np. wieku. Podczas gry panowała świetna atmosfera i ogrom emocji z każdej celnie rzuconej do kosza piłki. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania!

Data dodania: 2022-04-13 12:06:59
Data edycji: 2022-04-13 14:29:38