Projekt ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM w klasach drugich

W związku z udziałem naszej szkoły w projekcie ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM!, który jest częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego AKTYWNIE PO ZDROWIE, w minionym tygodniu nastąpiło podsumowanie działań podjętych w etapie jesienno – zimowym. Celem działań było poszerzenie wiedzy na temat zależności pomiędzy sposobem odżywiania, a stanem zdrowia.

Zespół klasy 2a i 2b pod kierunkiem p. Małgorzaty Chaberskiej i p. Katarzyny Palińskiej, zainspirowany prozdrowotnym celem projektu, wywiązał się ze wszystkich zadań wyznaczonych do realizacji. Największą popularnością cieszyło się przygotowanie ZDROWEGO ŚNIADANIA, uświadamiającego ważność obecności zdrowych produktów w codziennym jadłospisie, teatrzyk owocowo - warzywny, PIRAMIDA ZDROWIA budowana z puzzli, praca z tablicą interaktywną z wykorzystaniem platformy wordwall podczas rozwiązywania zagadek tematycznych oraz samodzielnego ich układania, a także konkurs plastyczny w zakresie realizowanego przedsięwzięcia. Końcowym sprawdzianem wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania był quiz słowno - obrazkowy oraz wspólna gra planszowa WYŚCIG PO ZDROWIE, która przyniosła wiele radości i satysfakcji. Udział w projekcie to strzał w dziesiątkę!

Koordynatorzy projektu realizowanego w klasach drugich:

Małgorzata Chaberska

Katarzyna Palińska