Podsumowanie Tygodnia Matematyki

W dniach 14 – 18 marca odbywał się w naszej szkole „Tydzień Matematyki”. Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w nietypowych lekcjach matematyki przygotowanych przez p. Martę Krzyżanowską i p. Renatę Pawlak. Lekcje w klasach 4c, 5a, 6a, 6b, 7b, 8a rozpoczęły się od projekcji filmu pt. „Niewymierna liczba Pi”. Następnie uczniowie dowiedzieli się kilku podstawowych wiadomości o Ludolfinie. Chętnie włączyli się do wspólnego świętowania i brali udział w różnych aktywnościach matematycznych, rozwiązując zadania i zagadki matematyczne, zarówno zespołowo i indywidualnie. Uczniowie układali tangramy, tworzyli Pi-Miasto wykorzystując rozwinięcie dziesiętne słynnej stałej, rozwiązywali Pi-sudoku, doświadczalnie wyznaczali przy pomocy nitki i „okrągłych” przedmiotów (narysowanych okręgów) wartość tej niezwykłej liczby. Uczniowie klasy 8 uzupełniali matematyczny Escape Book, zaś klasy 7 doskonalili logiczne myślenie i strategiczne działanie grając w grę „Blocus”. Część uczniów wzięła udział w konkursie dotyczącym Ludolfiny i stworzyła plakat dostarczający informacji o liczbie Pi. Święto matematyki niewątpliwie miało walory dydaktyczne, ale to także ciekawy sposób na uatrakcyjnienie naszego szkolnego życia. Dziękujemy za super zabawę!

Data dodania: 2022-03-22 11:06:46
Data edycji: 2022-03-22 11:14:39