Podsumowanie Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

W dniu 7 października świętowaliśmy w naszej szkole XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W związku z tym tego dnia na lekcjach matematyki uczniowie klas 4-8 w przyjemny sposób utrwalali tabliczkę mnożenia uczestnicząc w grach i zabawach matematycznych, tj. „Bingo matematyczne”, „Ja mam, kto ma?”, układali domino matematyczne, gdzie poprawne „zamknięcie” układanki było nagradzane. W wyznaczonych miejscach na korytarzach uczniowie mogli rozwiązywać zadania matematyczne, za które otrzymywali nagrody. Uczniowie klasy 6c świętowali na sportowo. Parami rywalizowali kto szybciej zbuduje poprawnie wieżę. Było mnóstwo śmiechu i zabawy, gdy wieże rozpadały się. Nie zawsze wygrywał najszybszy. Uczniowie pisali również test ze znajomości tabliczki mnożenia, a trzy najlepsze osoby z każdej klasy zastały nagrodzone certyfikatem Eksperta Tabliczki Mnożenia. W obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia aktywnie włączyli się także uczniowie klas 3 SP, którzy rozwiązywali test sprawdzający umiejętność mnożenia liczb w zakresie 30. Odznaki Ekspertów Tabliczki Mnożenia otrzymali:

klasa 3 a: Ewa Bielak, Brajan Wierzbowski, Kacper Zakrzewski
klasa 3 b: Brajan Kosowski, Sandra Teszner, Julia Karska
klasa 3 c: Natan Konicki, Nadia Bernaciak, Dawid Mastalerski
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w ŚDTM.

Organizatorzy:
Dorota Lipigórska