Podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” w klasie 3c

Podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką”  w klasie 3c

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klasy 3 c brali udział pod opieką: wychowawcy klasy 3 c – Agata Cheda i pedagoga specjalnego – Dagmary Adamczewskiej w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Zabawa sztuką”, którego głównym założeniem było propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej.

Wykonaliśmy obowiązkowe następujące zadania projektowe:

1. „Drzewo życia” – z okazji Dnia Drzewa - stworzenie dzieła niemalowanego z użyciem darów jesieni.
  2. „Obrazy malowane na mleku” – eksperyment zainspirowany twórczością Wojciecha Fangora.
  3. „Obrazy malowane nożyczkami” – bądź jak Henri Matisse, piękno i harmonia przy użyciu nożyczek i kolorowego papieru.
  4. „Nastrój wyrażony kolorem” – barometr emocji w postaci własnego dzieła sztuki.
  5. „W roli rzeźbiarza” – lepienie z masy solnej.
  6. „Sztuka ziemi (land art)” – tworzenie obrazów przy użyciu materiału przyrodniczego np. kamieni, patyków, liści, szyszek.

Zaproponowaliśmy od siebie kilka propozycji plastycznych:

1. Nasza propozycja – Pasta i pizza czyli włoski talerz oraz Cuda w pudełku – miniaturyzacja i Nitką malowane – obrazy chwili.

Projekt był wspaniały. Wszystkie zadania sprawiły uczniom ogromną przyjemność, pozwoliły rozwinąć kreatywność, motorykę małą i manualność, umiejętności konstrukcyjne oraz współdziałanie w grupie. Był to czas spędzony na dobrej zabawie i poszerzaniu wiedzy nie tylko uczniów,  ale również naszej – nauczycieli. Udział projekcie zapewnił edukację uczniów połączoną nie tylko z kreatywną zabawą ale nowymi doświadczeniami i porywającą przygodą. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Data dodania: 2022-06-23 11:10:38
Data edycji: 2022-06-24 11:26:27