Podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego

Dnia 18 kwietnia 2023r. Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego we Włocławku zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Matematyczny, w którym uczestniczyło trzynastu uczniów z siedmiu włocławskich szkół podstawowych. Konkurs składał się z dwóch niezależnych od siebie części. Pierwsza część wzorowana była na telewizyjnym teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Uczniowie odpowiadali na pytania z dziedziny matematyki w zakresie programu przewidzianego w szkole podstawowej. Pytania były tak sformułowane, aby odpowiedź mogła być szybka i nie wymagała skomplikowanych obliczeń. Uczestnicy zachwycali nie tylko wiedzą, odwagą, ale i refleksem. Najlepszym z dziesięciu okazał się Dawid Kozicki ze Szkoły Podstawowej Nr 7. Druga część konkursu polegała na ułożeniu Kostki Rubika na czas. Uczniowie wykazali się niesamowitą szybkością i sprawnością w układaniu Kostki o wymiarze 3 x 3 oraz dali dowód, że posiadają ogromną zdolność logicznego myślenia. Zwycięzcą został Kamil Pogodziński ze Szkoły Podstawowej Nr 5.

CZĘŚĆ I – JEDEN Z DZIESIĘCIU

Dawid Kozicki

SP 7

Nikola Kucińska

SP 18

Mikołaj Kluczka

SP 10

CZĘŚĆ II - UKŁADANIE KOSTKI RUBIKA NA CZAS

Kacper Pogodziński

SP 5

Oliwier Wojciechowski

SP 22

Igor Moskal

SP 7

Laureaci konkursu i pozostali uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, a ich opiekunowie podziękowania. Na zakończenie dla wszystkich przygotowany był słodki poczęstunek.

Fundatorem nagród w konkursie była firma LeaderTECH z Włocławka.

Konkurs został zorganizowany w ramach programu grantowego „Uczę się z Anwilem – VII edycja” finansowanego ze środków Fundacji Anwil.

Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy.

Do zobaczenia za rok!

Data dodania: 2023-04-21 06:54:22