Podsumowanie Innowacji Pedagogicznej „Pociąg do czytania”

Dziękujemy wszystkim uczniom z klas I-III za uczestnictwo w  Innowacji Pedagogicznej „Pociąg do czytania”, której działania miały na celu wdrożenie dzieci do częstych kontaktów z książką,  zachęcenie do polubienia  czytania. Jest dużo zalet wynikających z czytania: książki pomagają nam rozwijać język, słownictwo, myślenie oraz rozszerza naszą świadomość, pobudzają fantazję, uczą budować obrazy w wyobraźni, rozwijają nasze uczucia i zdolności do empatii, są naszym towarzyszem samotności,  możemy ją wziąć ze sobą gdziekolwiek chcemy, dostarcza nam wiedzę ze wszystkich dziedzin życia, dodają sił i zapału, dostarczają nam rozrywki i emocji. Dobra książka przynosi radość dzieciom i dorosłym. Jednym z podjętych działań był konkurs „By się czytać chciało – zakładkę zrób wspaniałą”. Z uwagi na duże zainteresowanie, jury postanowiło nagrodzić z każdej klasy po 2 osoby.

Klasa 1a – Lena Stasińska i Olga Jędrzejewska,

klasa 1b – Zuzanna Marcinkowska i Rodion Nikolajev,

klasa 2a – Amelia Walczykowska i Julian Prokopski,

klasa 2b – Wojciech Mazurkiewicz i Igor Czapski,

klasa 2c – Gracjan Osiecki i Aleksandra Maciejewska,

klasa 3a – Maciej Ciarkowski i Marcel Górski,

klasa 3b – Antoni Polak i Jakub Modrzejewski,

klasa 3c – Szymon Lisiecki i Miłosz Przybylski.

Gratulacje dla wszystkich!!!.

Kolejne działania to spotkania Klubu Małego Czytelnika – gdzie czytaliśmy m.in. „Mądre bajki z całego świata” , które poświęcone są wybranym wartościom, które pozwalają tworzyć pozytywne relacje między ludźmi oparte na szacunku, akceptacji, otwartości na różne poglądy i przekonania, gotowości do podejmowania dialogu i współdziałania.

Na zakończenie podsumowaliśmy konkurs „Pociąg do czytania”, gdzie każda chętna osoba otrzymała rysunek lokomotywy, wpisała tam imię i nazwisko oraz klasę. Na rysunku wagonika natomiast, dziecko napisało tytuł książki, autora i ilość stron.

I miejsce – Wanessa Ziemkowska klasa 3b

II miejsce – Szymon Waszak klasa 3b

III miejsce – Lena Olszewska klasa 3a

Gratulacje!!!

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w uczestnictwo w innowacji.

Organizatorzy: Ilona Świąder, Magdalena Rosińska

Data dodania: 2022-06-21 09:38:29