Podsumowanie Innowacji Pedagogicznej „Lubimy świętować w klasie 3c, czyli ważne istotne i potrzebne informacje o świecie”

W roku szkolnym 2021/2022 w klasie 3 c, była realizowana innowacja pedagogiczna, metodyczna wewnętrzna „ Lubimy świętować w klasie 3 c, czyli ważne istotne i potrzebne informacje o świecie, realizowane  w Akademii Wczesnych Ludzi”  autorstwa mgr Agaty Cheda i mgr Dagmary Adamczewskiej.  Celem innowacji było świętowanie świąt nietypowych. Była to okazja do zgłębienia różnych tematów związanych z danym świętem. W ten sposób uczniowie poszerzyli swój zasób słownictwa, poznali różne dodatkowe pojęcia, poznali świat z różnych nietypowych stron, niezwykłych ludzi i ich dzieła . Następnie podczas zajęć edukacyjnych edukacji wczesnoszkolnej były omawiane i zgłębiane wiadomości odnośnie konkretnych świąt . Rozmawialiśmy o brodzie ,dużych rozmiarach,  operze, makaronie, teatrze, tańcu, jabłkach, ptakach, muzyce, drzewach, owocach, warzywach, chlebie, wynalazkach, łamańcach językowych, filozofii, cieście, glebie, ciągu Fibonacciego, aniołach, futbolu, rybach, skrzypcach, pizzy, lego, puzzlach, kotach i dinozaurach  oraz motylach, barbie, mózgu, poezji, czekoladzie, cyrku, kosmosie, herbacie, pszczołach, królewnach, muzeach, wężach, jazzie i bluesie.  Został zrealizowany główny cel innowacji czyli poznanie przez dzieci poszczególnych świąt nietypowych oraz umiejętności korzystania z kalendarza. Zastosowane metody i formy pracy czyli oglądanie filmów edukacyjnych , czytanie ciekawostek , informacji wyszukiwanie wiadomości na konkretny temat korzystając z różnych źródeł wiedzy. Tworzenie notatek graficznych czyli mapy myśli wykonywanie lapbooków, słuchanie i śpiewanie tematycznych piosenek , tworzenie symboli konkretnych świąt. Zaproszenie do klasy pana od muzyki Wojciecha Hamkało, który ciekawie opowiedział o bluesie i przybliżył sylwetki wykonawców tego rodzaju muzyki było ciekawym przeżyciem. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w realizacji tej innowacji. Jako ewaluacja, która została zmodyfikowana , każdy z uczniów wykonał symbol wybranego przez siebie nietypowego święta ,napisał krótki tekst, który zaprezentował wszystkim uczniom. Symbole zebraliśmy razem i przykleiliśmy do kartki.

Data dodania: 2022-06-23 11:31:30
Data edycji: 2022-06-24 11:32:24