Podsumowanie I Międzyszkolnego Konkursu Matematyczno-Historycznego „Mistrzowie liczb i kronik”.

Dnia 31 stycznia 2024r. Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego we Włocławku, we współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 5 Integracyjną, zorganizował I Międzyszkolny Konkurs Matematyczno-Historyczny pod nazwą „Mistrzowie Liczb i Kronik”. W konkursie wzięło udział dwudziestu uczniów klas VI z dziesięciu włocławskich szkół podstawowych. Konkurs inspirowany był popularnym teleturniejem „Jeden z dziesięciu”. Każdą szkołę reprezentowało dwóch uczestników, którzy tworzyli jedną drużynę. Uczniowie odpowiadali na pytania z dziedziny matematyki i historii w zakresie programu przewidzianego w szkole podstawowej. Pytania były tak sformułowane, aby wymagały szybkiej odpowiedzi. Uczestnicy konkursu imponowali swoją wiedzą i umiejętnościami, tworząc atmosferę pełną zaangażowania i pewności siebie. Po zaciętej rywalizacji w emocjonującym finale konkursu, drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 zwyciężyła, zdobywając tytuł „Mistrzów Liczb i Kronik”. Drugie miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej Nr 5, natomiast trzecie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 14. Imponująca wiedza finalistów z matematyki i historii przyniosła im zasłużone miejsca na podium. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi i dyplomami, a opiekunowie drużyn otrzymali podziękowania za wkład w przygotowanie uczniów.

Organizatorzy konkursu:
Marta Krzyżanowska