Piątka Kuźnią Talentów i Dzień Otwarty SP5

W dniu 20 marca 2024 r. nasza szkoła otworzyła drzwi dla dzieci i rodziców ze środowiska lokalnego. W godzinach przedpołudniowych mieliśmy zaszczyt gościć dzieci z 5 włocławskich przedszkoli wraz z wychowawcami – z Przedszkola Publicznego nr 16 „Ekoludek”, Przedszkola Publicznego nr 32 ,,Jaś i Małgosia”, Przedszkola Publicznego nr 25 „Słoneczko”, Przedszkola Publicznego nr 19 „Bajka”, Przedszkola Publicznego nr 22 „Krasnala Hałabały”. Natomiast po południu zawitały do nas dzieci wraz z rodzicami.

Spotkanie miało na celu zaprezentowanie dzieciom sposobu funkcjonowania szkoły, aby zapewnić  łagodny i śmiały krok w życie szkolne. Takie spotkania tworzą bezpieczny pomost pomiędzy okresem zabawy, a przejściem w świat nauki.

W ramach tego przedsięwzięcia dzieci miały możliwość uczestniczenia w wielu ciekawych zajęciach, odkrywały swoje talenty podczas warsztatów plastycznych, tanecznych i  edukacyjnych oraz zabaw zuchowych. Uczestniczyły w niezwykłym spotkaniu z Dashem i Dotem oraz Ozobotami. Przeprowadzały doświadczenia z zakresu chemii i biologii, miały również szansę spróbowania gry na instrumencie klawiszowym, a także ciekawym przeżyciem było poznanie świata za pomocą zmysłów na zajęciach sensorycznych.

Data dodania: 2024-03-26 13:42:33
Data edycji: 2024-03-26 13:43:34