Odkrywamy magię światła – warsztaty fizyczne

Dnia 4 czerwca 2024 roku odbyły się zajęcia fizyczne dla uczniów klas ósmych pn. „Odkryj magię światła” zorganizowane w ramach projektu „Za rękę z naukami ścisłymi!”. Jest to projekt finansowany przez Fundację ANWIL w ramach programu „Uczę się z ANWILEM - VIII edycja”. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję zgłębiać wiedzę na temat różnych zjawisk świetlnych, takich jak rozchodzenie się, rozszczepienie, załamanie i odbicie światła. Zajęcia obejmowały praktyczne ćwiczenia, w trakcie których uczniowie eksperymentowali z różnymi rodzajami soczewek. Badali, jak soczewki skupiają i rozpraszają światło oraz jak zmieniają się obrazy w zależności od użytych soczewek. Ponadto, uczestnicy obserwowali załamanie światła na granicy dwóch ośrodków oraz przejście światła przez pryzmat. W dalszej części warsztatów uczniowie tworzyli krążek Newtona, który demonstrował, jak mieszanie różnych kolorów światła może prowadzić do powstania światła białego.Uczniowie mieli także okazję zgłębić temat iluzji optycznych, przekonując się, jak łatwo nasze zmysły mogą być wprowadzone w błąd i jak mózg interpretuje informacje optyczne. Warsztaty te były ostatnimi w ramach realizowanego projektu, który dostarczył uczniom nie tylko wiedzy, ale również inspirujących doświadczeń, pozwalając im lepiej zrozumieć i docenić zjawiska świetlne oraz zasady działania optyki w codziennym życiu. Serdecznie dziękujemy Fundacji ANWIL za finansowanie projektu oraz za wsparcie edukacyjne, które przyczyniło się do rozwijania zainteresowań i umiejętności naszych uczniów.

Data dodania: 2024-06-12 07:36:31
Data edycji: 2024-06-12 07:37:52