Obchody Święta Rodzinki – nasadzanie rabatki przed budynkiem szkoły

W dniu 31 maja 2022r.  najmłodsi uczniowie wraz z najbliższymi sadzili rośliny przed budynkiem naszej szkoły w ramach projektu pn. „SP 5 poznaje bioróżnorodność na 5!”. Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowanemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia.

Nasza szkoła długo przygotowywała się do tego wydarzenia. Najpierw został przygotowany teren pod rabatę i zakupiono odpowiednią ziemię ogrodniczą, aby rośliny miały jak najlepsze warunki do rozwoju. Następnie wybraliśmy piękne byliny: jeżówki, żurawki, lawedny, czy kocimiętki. Nie zabrakło także traw, czy krzewów takich jak: róże, budleje, różaneczniki czy azalii. Wszyscy uczestnicy rodzinnego spotkania byli bardzo zaangażowali. Uczniowie, ich rodzeństwo, rodzice, dziadkowie, wspólnymi siłami wykopali dołki, aby mogli posadzić zakupione rośliny. Dzieci bardzo chętnie podlewały konewkami, a na zakończenie ściółkowali glebę korą sosnową.

Na naszej rabatce zostały umieszczone domki dla owadów. Mamy nadzieję, że mali zapylacze chętnie zamieszkają przy naszej szkole. Będziemy dbać o rośliny na rabatce przez następne lata.

Data dodania: 2022-06-07 08:40:57
Data edycji: 2022-06-07 08:43:02