Obchody MDBL

„JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE ”- to hasło, które towarzyszy obchodom Międzynarodowego Dnia Białej Laski. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny aktywnie włączyli się w obchody Święta Niewidomych. Zdarza się, że osobom niewidomym nie pomagamy, bo nie wiemy jak, dlatego każda klasa w szkole mogła zapoznać się z poradnikiem umieszczonym na tablicy w wejściu do szkoły, który informuje, jak pomagać osobom niewidomym i słabowidzącym. Ponadto dzieci mogły dowiedzieć się czym są tyflografiki , poznać alternatywne formy pisania i czytania, czyli zobaczyć w jaki sposób osoby niewidome piszą i czytają. Uczniowie oglądali też filmy edukacyjne ukazujące świat osób niewidomych. Zobaczyli, że można pokonać własne ograniczenia i być pełnoprawnymi uczestnikami życia społecznego. Dodatkowo dzieci obejrzały film „ Miłość pisana brajlem” . Chcąc poznać świat z perspektywy osób niewidomych uczniowie z klasy 8b pojechali do Torunia, gdzie znajduje się Niewidzialny Dom, który pokazuje świat wyłączając zmysł wzroku. Zwiedzanie odbywa się w całkowitej ciemności, w obecności przewodnika, a zmysłem którego używali w tym szczególnym miejscu był dotyk. Pobyt w Niewidzialnym Domu był dla uczniów cennym doświadczeniem.

Data dodania: 2023-10-22 20:14:41
Data edycji: 2023-10-22 20:16:35